Silmaarst soovitab: need viis asja parandavad sinu nägemist

Kas teadsid, et silmade kaudu saab inimene umbes 90% kogu välisinformatsioonist? Ülemiste Tervisemaja Silmakeskuse silmaarst dr Elo Sein annab soovitusi, kuidas igapäevaselt säilitada ja parandada nägemist.

Õiged prillid

Esimene soovitus silmatervise parandamiseks on kanda õigeid prille. “Nägemise kontrolli soovitame kõigile kontoris töötavatele inimestele. Kogenud optometristid annavad nõu, milliseid prille sõltuvalt töö iseloomust valida,” ütleb dr Elo Sein.

Suitsetamisest loobumine

“On teaduslikult tõestatud, et suitsetamine on riskitegur kataraktile, silmanärvi kahjustusele ja makulaarsele degeneratsioonile. Kõik need põhjustavad nägemise halvenemist kuni pimeduseni välja.” Seega soovitab dr Elo Sein kiiremas korras suitsetamine maha jätta.

Õige kuiva silma sündroomi ravi

“Kontoritöö ja pidev töö ekraanidega on põhiline kuiva silma sündroomi tekkepõhjus.” Kuiva silma esinemise korral tuleb testida pisaravedeliku hulka ja vastavalt sellele järgida silmaarsti juhiseid silmatilkade kasutamise osas. Igasugune kuiva silma sündroomi ravi ei pruugi anda leevendust

Silmahaiguste varajane avastamine, korralik jälgimine ja ravi

Silmahaiguste varaseks diagnostikaks on vajalik pidev silmaarsti kontroll. Silmaarsti kontroll on suunatud patsientidele, kellel on silmaprobleemid juba eelnevalt diagnoositud või esinevad üldhaigused nagu näiteks suhkruhaigus, mille puhul on vajalik pidev silmade seisundi jälgimine. “Silmauuringutel võiksid kindlasti käia ka inimesed, kellel on suguvõsas silmahaigusi, näiteks glaukoom või silmapõhjade lupjumist, et diagnoosida võimalikud muutused ja alustada õigeaegselt ravi.” Paljude silmahaiguste diagnostikaks on vajalik kasutada pupilli laiendust. Seega paneb dr Elo Sein uutele ja vanadele patsientidele südamele, et peale selliseid uuringuid ei saa lähitöid teha ega ka ise autoroolis olla.

Hoia tervist ja vabane stressist

Kõige enam paneb dr Elo Sein aga südame, et enda tervisest peab ise hoolima. “Ükski arst ei saa sind aidata, kui sa ise oma tervisest ei hooli. Kulunud tõde on, et haigusi on mõistlikum ennetada kui neid ravida.”

Ootame Sind Ülemiste Tervisemaja Silmakeskusesse aadressil Valukoja 7, Tallinn, kus teostatakse kõiki vajalikke uuringuid nagu näiteks nägemise kontroll, silmarõhu mõõtmine ja silmapõhja uuringud pupilli laiendusega.