Ülemiste Silmakeskus

Silmakeskuses hoolitseme igakülgselt silmade tervise eest. Teostame nägemise kontrolli ja vajadusel uute prillide määramist optometristi vastuvõtul, silmarõhu mõõtmist, silmaarsti kontrolli ja silmapõhja uuringut pupilli laiendusega.

Nägemise kontrolli ja kuiva silma nõustamist soovitame kõigile kontoris töötavatele inimestele. Kogenud optometristid annavad nõu, milliseid prille sõltuvalt töö iseloomust valida. Kuiva silma esinemise korral saab testida pisaravedeliku hulka ja vastavalt sellele saab kontrollis juhiseid silmatilkade kasutamise osas. Silmaarsti kontroll on suunatud patsientidele, kellel on silmaprobleemid juba eelnevalt diagnoositud või esinevad üldhaigused, nagu näiteks suhkruhaigus, mille puhul on vajalik pidev silmade seisundi jälgimine. Silmakeskusesse ootame ka inimesi, kellel on suguvõsas silmahaigusi, näiteks glaukoom või silmapõhjade lupjumist, et diagnoosida võimalikud muutused ja alustada õigeaegselt ravi.

Seoses suurenenud töömahuga palume registreerida silmaarsti või optometristi vastuvõtule ainult veebiregistratuuri kaudu, vajutades järgneval lingil olevale sinisele nupukesele:

Broneeri aeg online

Arsti vastuvõtt 70€

Nägemise kontroll ja silmapõhja uuring pupilli laiendusega. Arsti vastuvõtt on suunatud patsientidele, kellel on silmaprobleemid juba eelnevalt diagnoositud või esinevad üldhaigused, nagu näiteks suhkruhaigus, mille puhul on vajalik pidev silmade seisundi jälgimine.

Uuringule ootame ka inimesi, kellel on suguvõsas silmahaigusi, näiteks glaukoom või silmapõhjade lupjumist, et diagnoosida võimalikud muutused ja alustada õigeaegselt ravi. Silmaarsti kontrollis määratakse vajadusel edasised uuringud ja alustatakse ka koheselt probleemiks oleva silmahaiguse ravi.

Lapsi ootame alates 6.eluaastast.

Silmaarsti esmane konsultatsioon sisaldab:

 • silma siserõhu mõõmist
 • nägemistervuse mõõtmist ilma prillita kaugele ja lähedale
 • nägemisteravuse mõõtmist oma prilliga kaugele ja lähedale
 • vajadusel pupilli laiendust silmatilkadega
 • silmapõhja ja nägemisnärvi uuringut
 • vajadusel edasise raviplaani koostamist ning lisauuringute aja määramist.

Kui perekonnas esineb silmahaigusi, on väga olulised täiendavad uuringud, milleks tuleb broneerida uus aeg.

Palume arvestada, et arsti esmane konsultatsioon on 30 minutit, seega füüsiliselt ei ole võimalik tegeleda kõikide probleemidega korraga. Kui selgub, et on vaja lisauuringuid, siis broneerime ka uue aja. Näiteks lastel võib olla vajalik tsüklopleegia uuring silmatilkadega. mille järel on vaja oodata 40 minutit ja võtta aparaadist uued näidud.

Silmaarst prilliretsepte ei väljasta. Prilliretsepti väljastab optometrist ainult prillide või prilliklaaside tellijale. Prillide tegemiseks lepitakse kokku uus aeg, seda ei teostata arsti vastuvõtu päeval.

Optometristi vastuvõtt 35€

Optometrist on spetsialist, kes tegeleb prillide ja kontaktläätsede määramisega ning kuiva silma nõustamisega.

Optometristi esmane konsultatsioon sisaldab:

 • vajadusel silma siserõhu mõõmist
 • nägemistervuse mõõtmist ilma prillita kaugele ja lähedale
 • nägemisteravuse mõõtmist oma prilliga kaugele ja lähedale
 • vajadusel pupilli laiendust silmatilkadega
 • vajadusel silmade liikuvuse uuringut
 • vajadusel edasise raviplaani koostamist ning lisauuringute aja määramist.

Konsultatsiooni aeg on 30 minutit.

Lapsi ootame alates 4. eluaastast.

Prillide või kontaktläätsede määramisel võtame arvesse lisaks kõigele muule ka töö iseloomu. Iga töö nõuab erinevat korrektsiooni ja optometrist oskab alati leida individuaalse lahenduse, et nägemine oleks hea nii kaugele kui ka lähidistantsidele. Vajadusel määrakse spetsiaalsed prillid kontoritööks.

Kuiva silma nõustamine toimub optometristi vastuvõtul. Kontoritöötajate ja arvutikasutajate põhiline silmamure on seotud kuiva silma sündroomiga. Liivatunne silmades, silmade punetus ja nägemise hägustumine on kindlad märgid, et esineb silmade kuivust. Kuiv silm võib tekkida ka silmahaiguste või ealiste muutuste tagajärjel ja erinevate ravimite kasutamisel. Nõustamisele ootame kõiki kontoritöötajaid ja nutiseadmete igapäevaseid kasutajaid. Hinnatakse biomikroskoopial sidekesta, sarvkesta ja laugude seisundit ning laugude servas asuvate Meibomi näärmete seisundit, määratakse pisarahulk Schirmeri testiga. Õige raviga on võimalik kuiva silma kaebusi leevendada ja säilitada hea nägemine. Vastuvõtul selgitatakse välja kuiva silma teket soodustavad tegurid ja nõustatakse ravi ning elustiili suhtes. Konsultatsiooni aeg on 30 minutit.

Glaukoomi nõustamine 35€

Glaukoomi nõustamine toimub optometristi vastuvõtul. Glaukoom on silmahaigus, mis areneb märkamatult kahjustades nägemisnärvi ja võib põhjustada nägemise halvenemist kuni pimedaks jäämiseni. Glaukoomist tekkinud muutused on pöördumatud. Haiguse esmaseks tunnuseks on tavaliselt silmasisese rõhu tõus. Glaukoomi õigeaegne diagnoosimine ja järjekindel ravi võimaldavad enamasti säilitada nägemise patsiendi eluea vältel.

Nõustamisele ootame patsiente, kellele silmaarst on määranud glaukoomi ravi. Vastuvõtul kontrollitakse silmarõhku, räägitakse läbi raviplaan. Selgitatakse välja, kas määratud ravim sobib või peab ravi korrigeerima. Vajadusel korratakse üle, kuidas silmatilku manustada ning lepitakse kokku järgmine visiit ning uuringute plaan.

Vastuvõtu reeglid

 • Kui registreerusite arsti juurde, siis esmasel vastuvõtul võib olla vajalik tilgutada pupille laiendavaid tilku, et arst saaks korralikult üle vaadata silmapõhjad. Seepärast olge armas ja planeerige oma tegemisi sedaviisi, et Te kohe autorooli ei tormaks.
 • Parkida saab maja ees tasuta 2h, peauksest sisendes tuleb automaati sisestada oma auto numbrimärk.
 • Kui Teil on kaugele vaatamise prillid ja/või retsept, siis palun võtke mõlemad kaasa, et saaks kontrollida, kas oma prill võimaldab normikohast korrektsiooni.
 • Kui Teile on määratud silmahaiguste raviks silmatilgad või kasutate niisutavaid tilku, siis palun võtke need kaasa.
 • Kui Te kohale ei ilmu ja ei teavita meid meili teel 24h tundi ette, tuleb tasuda visiidi maksumus kogu ulatuses! Aega saate kiirelt tühistada veebiregistratuuris samamoodi nagu registreerusite.
 • Palun ärge hilinege, sest iga patsiendi jaoks on määratud aeg ja vōib juhtuda, et peate siis uue aja broneerima!
 • Palume Teid oodata rahulikult ukse taga, Teid kutsutakse. Järjekorranumbrit vōtta pole vaja. Palume mitte koputada ja lõhkuda uksi!
 • PS! Mobiiltelefoniga rääkimine on kabinettides keelatud, palun seadistage oma telefonid varakult hääletuks või lülitage välja!
 • Kaasa palume vōtta isikut tōendava dokumendi.
 • Telefonile ja meilidele püüame vastata nädala jooksul, telefoni teel nõustamist ei toimu.